Seriál: Oceňování škod v pronajímaném bytě – PORTFOLIUM

Seriál: Oceňování škod v pronajímaném bytě

29.12.2020 Oceňování škod

Umíte správně ocenit škody, které napáchal ve Vašem bytě nájemník? Vyčíslení poškození bytu by měl dělat ve svém zájmu každý majitel, protože i drobné poškození se nakonec nasčítají a v celkové sumě mohou vlastníka přijít pěkně draho. Proto škody na bytě a jeho vybavení patří mezi jednu z největších starostí, které vlastníkům nemovitostí dělají vrásky na čele.

Pokud se věnujete pronajímání bytů, tak víte, že poškození bytu či vybavení se nelze nikdy 100% vyvarovat a jste nuceni čas od času tento problém řešit, ať už byste se snažili sebevíc. Špinavé zdi, poškrábaná podlaha či zničené vybavení bývá častým scénářem po vrácení bytu odcházejícím nájemníkem, a to kolikrát nemusí být zrovna vandalem.

V novém roce si proto pro vás PORTFOLIUM připravilo článkový seriál, který vás provede následujícími kategoriemi majetku a vybavení v bytě, díky kterému se naučíte, jak správně ocenit škody, které napáchá nájemník za dobu pobytu ve Vašem bytě.

Kategorie:

  • Poškození vybavení a nábytku
  • Poškození elektroniky
  • Poškození podlah a stavebních částí
  • Poškození malby

S různými formami poškození se potýkáme po celou dlouhou dobu našeho působení na trhu s pronájmy a podělíme se o konkrétní zkušenosti s reálnými převzetími. Pro ještě lepší pochopení uvidíte v článcích skutečnou fotodokumentaci poškození a náš způsob, jakým jsme v daném případě postupovali.
Jak se můžete dopředu připravit?

V každém případě je základem správně vypracovaný a dostatečně podrobný předávací protokol, který podepíší obě strany při úvodním předání bytu. Silně doporučujeme vše doložit fotodokumentací, která může v budoucnu sloužit jako důkaz. Na co dalšího byste neměli v předávacím protokolu zapomenout, zjistíte v našem článku Pronájem bytu: Jak by měl vypadat předávací protokol.

Přečtěte si i další články, kde se zabýváme různými tématy z prostředí pronájmu bytů, nebo se rovnou informujte o svěření Vašeho investičního bytu pod naše křídla, abyste s ním nemuseli mít žádné starosti. Máme lety osvědčený systém a zajistíme Vám kromě dalšího i bonitního nájemníka či spravedlivou náhradu nákladů na odstranění poškození bytu a vybavení.

Věnujte se těm, na kterých opravdu záleží a pronájem nechte na nás

Děkujeme za Váš zájem,
ozveme se Vám nejpozději další pracovní den.

Volejte
+420 277 277 044 nebo zanechte nám na sebe kontakt a zavoláme my vám

    Odesláním souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.

    Budťe vždy v obraze
    a sledujte nás na Instagramu