Pronájem na dálku? 8 kroků, jak to zvládnout úplně bez starostí – PORTFOLIUM

Pronájem na dálku? 8 kroků, jak to zvládnout úplně bez starostí

17.06.2021 Poradna

Každý, kdo se rozhodne pronajímat svoji nemovitost na vlastní pěst, brzy zjistí, že to neobnáší pouze předání klíčů a inkaso nájemného. Žijete-li navíc v zahraničí, přidává se k celé věci řešit nenadálé problémy uprostřed noci kvůli časovému posunu či nemožnost flexibilně se do bytu vracet kvůli hledání nového nájemníka.

Toho, co musíte při pronajímání bytů zařídit a na co myslet, je opravdu hodně a často se stává, že majitelům něco uteče a následné problémy se často prodraží. Proto se vyplatí svěřit pronájem profesionálům. Čtěte dál a přečtěte si, jak to funguje.

1. Převezmeme Váš byt bez nutnosti se potkat

Pokud jste dlouhodobě mimo republiku a do teď pronájem fungoval bez problémů, nebyla potřeba spěchat s jeho převodem pod správcovskou firmu. Jednoho dne se ale ověření nájemníci rozhodnou přestěhovat nebo si koupit vlastní nemovitost a Vám nezbyde nic jiného, než hledat do bytu někoho nového. Vracet do ČR se kvůli tomu ale nemusíte. Stačí se online či telefonicky spojit s námi a my si Váš byt převezmeme.

2. Smlouvu s Vámi podepíšeme online přes AdobeSign

Pro podpis smluv a jiných dokumentů využíváme aplikace Adobe Sign, se kterou je podepisování pomocí digitálního podpisu záležitostí několika minut, a to na jakémkoliv zařízení. Podepsat smlouvu můžete třeba přes telefon či tablet úplně odkudkoliv na světě. Vše je navíc bezpečné, chráněné a podepsaný dokument i Váš digitální podpis lze ověřit po dobu více než 10 let.

3. Byt připravíme k pronájmu

Při převzetí bytu zkontrolujeme, zda dali předchozí nájemníci byt do původního stavu a nepoškodili jeho vybavení. Prezentace bytu v inzerci i vizuální stránka věci při prohlídkách je velmi důležitá, a proto se rovněž postaráme o případné drobné opravy a aby byt vypadal co nejlépe. To nám umožňuje ho nejen pronajmout za maximální možnou cenu při aktuální situaci na trhu, ale také zvýšit pravděpodobnost rychlejšího pronajmutí.

4. Najdeme bonitního nájemníka, kterého prověříme

Při výběru nájemníka do bytu vždy hledáme indikátory toho, zda se nejedná o rizikového uchazeče, který by mohl dělat problémy. Předtím, než s ním podepíšeme smlouvu, díky přístupu do registru exekucí máme přehled, zda má dluhy, či nikoliv. Dalším opatřením je i podmínka, že nájemníci platí vždy dopředu. Než tedy začne měsíc, je nájem na Vašem účtě.

5. Sepíšeme smlouvu i předávací protokol, abychom maximálně ochránili Váš majetek

Za více než dvanáct let zkušeností používáme ověřené postupy při sepisování smluv a předávacích protokolů. Správně nastavená nájemní smlouva je totiž zásadní nejen pro bezproblémový vztah mezi pronajímatelem a nájemníkem, ale také pro ochranu Vašeho majetku. Ve smlouvě je nutno promítnout spoustu proměnných, které umíme ošetřit správnými klauzulemi, ať už se to týká nechtěného mazlíčka v bytě, převodu energií, poškození bytu a jeho vybavení, nastavení splatnosti nájemného atd.

6. Vše zdokumentujeme a nahrajeme na cloudové úložiště

Každému klientovi vytváříme vlastní složku na cloudovém úložišti, takže ke všem dokumentům máte nonstop přístup a přehled na několik kliknutí ve svém telefonu. Při předání také fotograficky zdokumentujeme stav bytu oproti předávacímu protokolu, což funguje jako důkazní materiál při přebírání bytu zpět a kontrole toho, co nájemník při svém pobytu poničil.

7. Vytvoříme transparentní účet, kde uvidíte veškeré transakce spojené se správou Vašeho bytu

Každému klientovi při zahájení spolupráce zřizujeme samostatný provozní účet pro jeho nemovitost. Tento unikátní systém účtů, ke kterému budete mít neustálý přístup, nám umožňuje efektivní kontrolu a zajišťuje maximální transparentnost, protože peníze jsou odděleny od ostatních. Přichází na něj všechny platby ze strany nájemníka a je na něm nastaven maximální zůstatek určený výší kauce. My tak máme přístup k prostředkům, které jsou potřebné v případě mimořádných oprav atd. Všechny výdaje spojené s bytem s Vámi však předem konzultujeme. K určenému datu poté automaticky odcházejí peníze, které jsou nad rámec maximálního zůstatku, na osobní účet našeho klienta.⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

8. Vy budete pouze inkasovat nájemné, ať jste kdekoliv na světě

Zakládáme si na férovém přístupu, proto jsou běžné technické a administrativní poplatky součástí měsíčního 10% poplatku za správu. Navíc ho u nás platíte jen v období, kdy je Vaše nemovitost skutečně pronajatá, takže žádné prázdné měsíce a ani během krize se nemusíte obávat zbytečných nákladů. My se postaráme o všechny starosti spojenými s běžnou správou, ať už se jedná o vyúčtování služeb, zajištění revizí či kontrol nebo nenadálých problémů či poruch atd.

Mezi našimi klienty je spousta profesionálních sportovců, cestovatelů a umělců, kteří jsou většinu roku mimo Česko a svěřují nám své pronájmy. V portfoliu máme historické objekty, ale také moderní novostavby a staráme se o více než 450 bytů v Praze a okolí, aby se naši klienti starat nemuseli. Přečtěte si více o PORTFOLIUM.

Věnujte se těm, na kterých opravdu záleží a pronájem nechte na nás

Děkujeme za Váš zájem,
ozveme se Vám nejpozději další pracovní den.

Volejte
+420 277 277 044 nebo zanechte nám na sebe kontakt a zavoláme my vám

    Odesláním souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.

    Budťe vždy v obraze
    a sledujte nás na Instagramu