5 způsobů, jak zvýšit hodnotu nemovitosti – PORTFOLIUM

5 způsobů, jak zvýšit hodnotu nemovitosti

23.11.2019 Poradna / Aktualizováno 17.12.2019

Rozhodli jste se pronajímat svou nemovitost? Pak se Vám budou hodit naše tipy, jak zvýšit její hodnotu. Právě první dojem je při prohlížení webových stránek realitních kanceláří skutečně důležitý, proto ho nesmíte podcenit!

Domluvte se s profesionálním fotografem

Je důležité zaujmout už na ilustračních fotografiích. Bohužel však někteří majitelé spoléhají pouze na svůj mobilní telefon a fotografie bytu pořídí rychle a bez přemýšlení – a je to vidět. Pokud chcete Váš byt ukázat v tom nejlepším světle, doporučujeme si zaplatit profesionálního fotografa, který ví, jak se s interiéry pracuje, zná základní pravidla a z Váš byt nafotí tak, že zaujme.

Zlatá hodinka

A u světla ještě zůstaneme – při focení svého bytu nepodceňujte časování. Vypozorujte, kdy se do Vašeho bytu opírá co nejvíce přirozeného světla ze slunce, a na tu dobu focení skutečně naplánujte. Také nezapomeňte na roční období – v zimě slunce zapadá mnohem dříve, proto máte na pořízení fotografií pouze omezený čas!

Doplňky dělají celek

Dnešní spotřebitel se často rozhoduje na základě emocí. Proto je důležité, aby si při prohlížení fotek sám sebe uměl představit, jak skvěle se mu u Vás bude žít, a nekoukal jen do prázdných místností. Proto na focení určitě přineste rekvizity – polštáře, deku, knihu, hrníček, svíčky nebo květiny. Vytvořte příjemnou amtosféru, do které se každý zamiluje. Pokud naopk fotíte byt, ve kterém ještě stále bydlíte, nezapomeňte řádně uklidit a schovat nadbytečné osobní předměty – méně je více a nikdo nechce mít pocit, že se bude stěhovat do cizího života.

Vhodná realitní kancelář

Každá nemovitost je jiná a své kupce si najde na jiných stránkách. Proto je důležité před oslovením určité realitní kanceláře uvědomit si, do jaké kategorie Váš byt spadá. Levné bydlení pro studenty? Příjemný byt pro rodinu? Nebo luxusní rezidence pro náročné? Každý makléř se specializuje na jinou klientelu, a proto nikdy nepodceňujte svůj vlastní průzkum, který Vám pomůže se správně rozhodnout tak, abyste byt pronajali co nejrychleji.

Neutrální tóny

Na závěr jeden tip, který jsme odpozorovali díky naší dlouholeté zkušenosti – vždy je lepší mít vymalováno v neutrálních barvách. Pokud jsou tedy některé stěny Vašeho bytu v zářivých pastelových nebo naopak temných barvách, doporučujeme Vám zvážit přemalování na bílou, krémovou nebo šedou. Tyto barvy totiž nepodléhají žádným módním trendům a zaujmou mnohem více potenciálních nájemníků!

Věnujte se těm, na kterých opravdu záleží a pronájem nechte na nás

Děkujeme za Váš zájem,
ozveme se Vám nejpozději další pracovní den.

Volejte
+420 277 277 044 nebo zanechte nám na sebe kontakt a zavoláme my vám

    Odesláním souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.

    Budťe vždy v obraze
    a sledujte nás na Instagramu